Uudised

Juhan maadleb universiaadil kulla eest

Eesti judoka Juhan Mettis maadleb täna Universiaadil absoluutkaalukategooria finaalis kuldmedali eest. Finaalikoht tähendab, et medal on käes ning Mettis on murdnud enda universiaadi needuse. Kaks aastat tagasi Kaasanis saavutas Mettis +100kg kategoorias viienda koha ning absoluutkaalus seitsmenda ja 3 päeva tagasi jäi ta napilt pronksmedalist ilma oma tavapärases kehakaalus +100kg.
Täna hommikul kimbutas Eesti raskekaallast kerge kõhuhäda, kuid ta suutis ennast võistluseks piisavalt koguda ja eelringide rasked matšid lõpuni võidelda. Esimeses ringis oli Juhan loosi tahtel vaba, teises ringis alistas ta sakslase Borkowski ning kolmandas ringis oli väga raske matš tšehhi Horakiga, keda Juhan võitis ka kolm päeva tagasi. Tšehhi judokaga toimunud matšis juhtis Juhan hinnetega, kuid veel 30 sekundit enne lõppu oli mõlemal sportlasel 3 karistust all ehk järgmine (neljas) karistus oleks automaatselt kaasa toonud kaotuse. Õnneks suutis Mettis väsimusest üle olla ja lõpuni vastu pidada. Poolfinaalis kohtus ta ukrainlase Pankoga, kelle Juhan aga matši algul kohe sumi-gaeshi tehnikaga “supper-ipponi” peale viskas ning seega oligi finaalipääs kindlustatud. Finaalis ootab ees jaapani esindaja Ueda, kes tegi eelringides puhta töö. Finaalblokk algab Eesti aja järgi 12.15 ning meeste absoluutkaalu matš leiab aset umbes 12.35.

Tulemused ilmuvad gwangju2015.com  ehele ning FISU lehel peaks toimima ka osaline otseülekanne.