Uudised

Klen Kristofer Kaljulaid võitis Malaga EK-etapil hõbemedali!

Nädalavahetusel Malagas peetud aasta viimasel judo Euroopa karikaetapil võitis Klen Kristofer Kaljulaid kehakaalus -81 kg hõbemedali.

Etapil osales 212 judokat 23 riigist. Lisaks Kaljulaiule maadles samas kaalukategoorias veel ka Kristjan Tõniste.

Kaljulaiu esimene kohtumine lõppes napi võiduga inglase Sebastian Nadali üle. Teises kohtumises oli vastaseks Hispaania esindaja Shalva Kalabegashvili, kus kohtumise alguses sai Kaljulaid kaks korda karistada ning seetõttu asus matši juhtima Kalabegashvili. Kaljulaid aga jätkas agressiivset maadlust ning heitis vastase veidi üle minuti kestnud kohtumisel kindlalt ipponile.

Järgmises kohtumises, mis tagas pääsu poolfinaali, alistas Kaljulaid rootslase Victor Bushi. Poolfinaalis hispaanlase Igor Herrero vastu näitas Kaljulaid kindlat üleolekut, heites vastase esmalt yuko väärilisele hindele ning seejärel alistades ta kaks minutit enne kohtumise lõppu kindla ipponiga.

Finaalkohtumises andis pikk võistluspäev tunda ning Kaljulaid pidi tunnistama prantslase Baptiste Pierre paremust, lõpetades seega võistluse 27 osaleja seas hõbemedalil.

Kaljulaiule oli Malaga EK-etapp heaks kontrollvõistluseks 11-12. novembril toimuvale U-23 EM-ile.

Tõniste võistluspäev algas esimeses kohtumises hilisema kaaluvõitja Baptiste Pierre’iga, kes võitis kohtumise napilt yukoga. Seejärel maadles Tõniste edasi lohutusringis, kus esimeseks vastaseks oli hispaanlane Alfonso Urquiza Solana. Tasavägise kohtumise võitis hispaanlane vaid ühe shidoga, kuid see lõpetas Tõniste edasise võistluspäeva.

Pärast võistlust toimub Malagas rahvusvaheline treeninglaager, kuhu Eesti sportlased jäävad kuni 4. novembrini. Lisaks Kaljulaiule ja Tõnistele sõitis laagrisse ka Eesti koondislane Grigori Minaškini.