Uudised

Berliini EK-lt 5. ja 9. koht

Möödunud nädalavahetusel toimus Berliinis kadettide EK-etapp, mis on omasuguste seas üks tugevamaid. Eesti kadettidele 5. ja 9. koht.
Eestlastest parima tulemuse saavutanud Deniel Nurievi (-66kg) võistlus algas suurepäraselt. Kõik esimesed 4 vastast said lenneldes ipponiga võidetud. Poolfinaalis aga anti Nurievile hansokumake, mis kahjuks lõpetas tema võistluspäeva. Võistluse lõpptulemuseks suurepärane 5. koht 66 võistleja seast.

Marcus Saksladu (50kg) saavutas 43 sportlase seast 9. koha. Saksladu alistas esmalt 3 vastast ning kaotas seejärel neljandas eelringis karistustega. Lohutusringis pidi Saksladu tunnistama ungarlase paremust.

Erik Laur (-81kg) võitis oma esimese matši, kuid kaotas teises kohtumises. Teised eestlased piirdusid esimese ringiga.

Eesti kadetid osalesid ka pärast võistlust toimunud treeninglaagris.

Antalyas toimunud Grand Prix’lt naasis edukaima tulemusega Oscar Pertelson (-73kg). Loosi tahtel esimeses ringis vaba olnud Pertelson alistas teises eelringis kindlalt Moldova esindaja Ion Nacu.
Järgmises kohtumises alistus Pertelson aga hilisemale turniiri võitjale Tommy Macias (SWE).

Pärast võistlust jäi koondis Antalya treeninglaagrisse, et saada viimane lihv eelootavateks Euroopa Meistrivõistlusteks.