Uudised

Aslan Magomedkerimov on uus Eesti absoluutkaalu meister!

Nädalavahetusel Tartus toimunud Eesti absoluutkaalu meistrivõistlustel ihkasid medalit 10 meest. Eelmise aasta võitja ja värske U23 Euroopa meistri Mattias Kuusiku jaoks sai võistlus läbi enne, kui see üldse alatagi jõudis. Mattias sai hommikuse Keeraku turniiri soojenduse käigus obaduse lõua pihta, mille käigus jäi keel hammaste vahele. Kuusik suundus otsekohe EMO-sse, kus tehti keelele 3 õmblust.

Kuusiku eemalejäämise tulemusel mõlgutas kullamõtteid Miko Silde(Viljandi Spordikool/Taifu), kes alistaski avaringis Tanner Saare (Audentes). Veerandfinaalis suutis aga suure üllatuse vormistada Ülo-Sverre Seppa (Sk Zen), kes viskaski ühe suure kullasoosiku Silde O-Uchi-Gariga ipponile.
Poolfinaalis tuli Ülo-Sverre Seppa vastaseks raskekaallane Tanel Karro (Audentes). Karrol oli esimeses ringis raske matš tavaliselt -73kg kategoorias maadleva Nikita Razini (M-Dojo) vastu, kes suutis 3 minutit Karrole liikuva ja aktiivse maadlusega probleeme tekitada. Viimasel minutil sai Karro anga Razini enda lähedale haardesse ja viskas Sumi-Gaeshiga Ipponile. Poolfinaalis Ülo-Sverre Seppa vastu kulus Karrol vähem kui minut – kiire heide ning seejärel kinnihoidmine viis Tanel Karro finaali.

Teisel tabeli poolel jõudsid poolfinaali 81-kilone Aslan Magomedkerimov (Dodze), kes alistas veerandfinaalis kiirelt Oleg Perezhogini (M-Dojo), ja Edward Murel (Aitado), kes viskas endast 55kg raskema Hans Peedo (Sk Zen) põlvedelt heitega efektselt ipponile.
Poolfinaal Magomedkerimovi ja Mureli vahel oli ettevaatlik ja tasavägine. Paremad võimalused tekkisid Magomedkerimovil. Murel suutis kogemuste toel matšis sees püsida ja ka ise paar ohtlikku olukorda tekitada. Matš läks lisaajale kus Magomedkerimovi kolme heite kombinatsioon oli Murelile liiaks.

Finaal Tanel Karro ja Magomedkerimovi vahel oli samuti pingeline. Magomedkerimov alustas aktiivselt ning suutis liikuva maadluse ja teravate heiteüritustega mitu ohtlikku olukorda tekitada. Karro ei andnud aga lihtsalt järele ja tahtis Magomedkerimovit enda lähedale saada, et kasutada ära enda raskemast kaalust tekkivaid eeliseid. Magomedkerimov kasutas aga oma kiirust ja liikuvust ning suutis ühe Karro heiteürituse waza-arile kontreerida. Karro surus küll pärast kaotusseisu jäämist kõvasti, kuid Magomedkerimov maadles taktikaliselt targalt ning suutis teenitud edu lõpuni hoida- tasuks esimene täiskasvanute Eesti meistrivõistluste kuld!

Kolmandad kohad võitlesid endale lõpuks välja Edward Murel ja Ülo-Sverre Seppa.

Palju õnne medalistidele!