Võistlused

Eesti Meistrivõistlused A-kl ja täiskasvanud

22 - 22 jaanuar 2022 Võru Spordikeskus Räpina mnt 1f, Võru

A-klass algab 11:00
Täiskasvanud algavad 13:00

Registreerimine: https://shiai.eu/competitions/detail/eesti-a-klassi-ja-taiskasvanute-meistrivoistlused-2022-44

Spordivõistlustel, spordi- ja liikumisüritustel kehtivad järgmised reeglid:

COVIDi tõend

Lapsed ja noored

  • Alla 12-aasta ja kolme kuu vanused COVIDi tõendit ega negatiivset testitulemust esitama ei pea olenemata sellest, kas nad võistlevad ise või osalevad üritusel pealtvaatajana
  • 12 aasta ja kolme kuu vanused kuni 18-aastased (kaasa arvatud) ja 2021/2021. õppeaastal 19-aastaseks saavad koolilapsed ja -noored, kes osalevad spordiüritusel võistlejana, COVIDi tõendit või negatiivset testitulemust esitama ei pea tingimusel, et nad on haigustunnusteta ning õpivad üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses, kuna noori testitakse koolides regulaarselt toimuvatel sõeltestimistel.
  • Juhul, kui noor osaleb üritusel pealtvaatajana (või ei õpi koolis), tuleb tal esitada kehtiv COVID-tõend. Alla 18-aastastel aktsepteeritakse lisaks vaktsineeritus- ja läbipõdemisetõendile ka negatiivset testitulemust (tervishoiuteenuse osutaja juures kuni 72 tundi varem tehtud PCR, kuni 48 tundi varem tehtud antigeen-RTD või üldapteegis kuni 48 tundi varem ise tehtud antigeeni kiirtest). Täiskasvanutel negatiivsest testitulemusest COVID-tõendina ei piisa.

Erand: üle 12 aasta ja kolme kuu vanused koolilapsed ning -noored peavad võistlejana tõendi esitama ka rahvajooksudel, elamusmatkadel ja teistel sarnastel liikumisüritustel, kus enamus osalejaid tegelevad harrastusspordiga nagu näiteks Tallinna Maraton, Tartu Maastikumaraton jne.

Täiskasvanud (sh 18+ noored, kes koolis ei käi) saavad osaleda:

  • COVIDi tõendiga, et on läbinud vaktsineerimiskuuri, saanud täiendava doosi või haiguse läbi põdenud ja saanud ühe doosi vaktsiini (nn vaktsineerituga võrdsustatud) mitte rohkem kui aasta tagasi
  • tõendiga, et on COVID-19 läbi põdenud ning diagnoosi kinnitamise hetkest ei ole möödas rohkem kui kuus kuud (180 päeva).
  • arstitõendiga, mis kinnitab, et inimesele on vaktsineerimine tervislikel põhjustel vastunäidustatud.

Korraldajatel on kohustus kontrollida COVIDi tõendite kehtivust koos isikut tõendava dokumendiga

Kohustuslik on kanda maski!